Header

Jak na to?

 ZÁKLADNÍ INFORMACE:

Mini Bio Zahrádka pojme 50-55 litrů zeminy. Je vyrobena z kvalitních materiálů s dlouhou životností. Rozměr nádoby je 75x35x35 cm. Samozavlažovací systém s dvojitým dnem. Zásobník na vodu 12 litrů. Výši opory pro rostliny můžete zvyšovat úměrně s růstem rostliny až do celkové výšky 1,4 metru. Kolečka a madlo pro lepší manipulaci.

Jednoduchý návod jak si na své terase či balkoně vypěstovat svou vlastní zeleninu.

1. VÝBĚR SPRÁVNÉHO MÍSTA A ROSTLIN

Jako první se rozhodněte jaké rostliny chcete pěstovat a v jakém množství. Podle toho vyberte pro Mini Bio Zahrádku správné místo. Pro teplomilné rostliny jako rajčata, papriky, lilek vyberte slunné místo s minimálně 8 hodinami slunečního světla. Místo s částečným stínem pro rostliny jako salát, špenát, rukola, ředkvička a podobně.

2. VÝBĚR ZEMINY

Téměř každý zahradní substrát na pěstování zeleniny bude pro použití v Mini Bio zahrádkách správný. Výhodou bude zemina s obsahem perlitu nebo kokosového vlákna. Perlit substrát provzdušňuje, stabilizuje vlhkost, zlepšuje využití hnojiv a tak přispívá k lepší kondici pěstovaných rostlin. Samotný 40 litrů objem nádoby pohltí 50-55 litrů substrátu. Nádobu je třeba naplnit substrátem až po okraj. Hnojiva zamíchané v substrátu jsou v pořádku ale nenahrazují hnojení jako takové. Slouží pouze na úspěšné zakořenění rostlin a na výživu v prvních týdnech růstu.

3. VÝBĚR HNOJIV

Mini Bio Zahrádka je vhodná pro použití jakéhokoliv typu hnojiva. Můžete si vybrat umělé i organická hnojiva. Důležité je aby hodnoty na etiketě NPK byly v rozmezí 5-15 (dusík-fosfor-draslík). Při postupně rozpustných hnojiv můžete hnojivo smíchat přímo do substrátem. Při tekutých hnojiv aplikujte hnojivo společně s pravidelnou zálivkou. Během vegetačního období již nepřidávejte žádné další hnojivo.

4. PĚSTOVÁNÍ ROSTLIN

Při pěstování ve Vaší Mini Bio zahrádce můžete zkusit vše, co Vás napadne. Můžete posadit už připravené planty nebo zkusit pěstovat rostliny přímo ze semínka. U rostlin, které jsou jednodušší na růst, jako okurky, dýně, saláty, ředkvičky a podobně by to neměl být žádný problém. Nepřeplňujte Mini Bio Zahrádku. Dodržujte doporučené množství rostlin a hnojení.

2 sazenice:
rajče, paprika, lilek, dýně, …

4 sazenice:
kapie paprika, okurka, cuketa, hokkaido, …

6 sazenic:
brokolice, růžičková kapusta, zelí, květák, celer, řepa, bylinky, chilli papričky, jahody, …

8 sazenic:
fazole, pórek, hlávkový salát, zelený salát, …

10 sazenic:
červená řepa, cibule, špenát, kedlubny, …

16 sazenic:
ředkvička, mrkev, petržel, hrách, …


INSTRUCTION SHEET-1

IMG_6987IMG_6995IMG_6988 IMG_6991

IMG_2220  IMG_2247

Usměrňovače vody musí být vytočené směrem nahoru, aby voda při zalévání směřovala do zásobníku vody. Viz fotografie.

IMG_2224 IMG_2219

Usměrňovač vody vlevo ŠPATNĚ vpravo SPRÁVNĚ.

 

Zpět